Koolituse eesmärk: Kui te soovite oma maailmavaate laienemist, tuua pidupäevameeleolu argipäeva, siis pakub floristi kursus selleks võimaluse. Iga aastaaeg pakub floristile rikkalikult võimalusi kasutada erinevat floraalset materjali alates kevadlilledest värviliste sügislehtede ja marjadeni. Taimede looduslike omaduste tundmine ja õige esiletoomine on hea floristi tunnus. Kursustel õpime kasutama imporditavate lillede ja rohelise kõrval ka looduslikku materjali, see on oskus, mis eristab eesti floriste mitmeski põhjamaas teistest floristidest.  Florist töötab lillekaubanduse valdkonnas. Ta valmistab lilleseadeid erinevateks sündmusteks ja tähtpäevadeks, tegeleb lillede ja lilleseadete müügiga. Floristi tööülesannete hulka kuulub ka kauba vastuvõtmine, lahti pakkimine, müügiks ettevalmistamine ja müügisaali paigutamine. Florist peab tundma taimi, oskama neid kasutada ja hooldada ning valdama lilleseade teooriat ja praktikat.

Õppekeel: eesti ja vene keel

Õppegrupi suurus: õppegrupi suurus on 5 kuni 10 õpilast

Lektor: Inga Süldre – kõrgharidus-nahkehistöö kunstnik, florist. Floristikat õppinud meister -floristi Saale Halla juhendamisel. Läbinud floristika kursused Vladparal Õppekeskuses. Töökogemus 9 aastat.

Lektor: meisterflorist Virve Holm – lõpetanud Räpina aianduskooli, õppinud Hämeenlinna instituudis aiandust. Läbinud Björn Kroner-Salieni ja Räpina aianduskooli Stein Are Hanseni lilleseade täiendkursused. Asendusõpetaja.

Lektor: meisterflorist Irina Eggi – Floristikat õppinud meister-florist Saale Halla juhendamisel. Läbinud floristika kursused Vladparal Õppekeskuses. Töökogemus 12 aastat.

Lektor: Saale Halla – Tallinna Pedagoogika Ülikool. Lilleseadet õppinud Taivo Pilleri, Indrek Kalli ja Youni Seppäneni erakoolides. Töökogemus koolitatavas valdkonnas – 20 aastat. Kursus(t)e programmide koostaja ja juhendaja Saale Halla, Eesti Meister lilleseades 2008, 2010 ja Tallinn Florist Cup 2010, Grand Prix võitja. Peab oluliseks erialase teabe omandamist ja jagamist. 2012 aastal on ta täiendanud end seminaridel: Vyatsheslav Rosca (Venemaa), Gregor Lerch (Saksamaa); Steif Adrianssens (Holland), Elly Lin (Taiwan), Daniel Santamaria (Hispaania)

Toimumise koht: koolitused toimuvad õppekeskuse ruumides Rävala pst 8 Tallinn

Õppe kogumaht: kursus kestab kokku 120 akadeemilist tundi (100+20 ak.t. iseseisvat tööd)

Õppekava: Koolituse õppekava on koostatud florist III kutsestandardi alusel.

Koolitus pakub võimalust omandada lilleseadjale vajalikud oskused ja teadmised. Kursusel õpitakse tegema töid levinumaid lilleseadetöid erinevates stiilides, ja kasutama erinevaid tehnilisi võtteid. Puudutame ka lilleseades vajalikke kompositsiooni- ja värvusõpetuse põhitõdesid, mis annavad aluse kimpude ja seadete kujundamiseks.

Floristika koolitus algajatele:
Kursusel algajatele käsitleme kimpude ja seadete valmistamist, pulma- ja leinatööd ning käsitleme kimpude ja seadete valmistamist. Igas tunnis on lühike loeng ja valmib praktiline töö. Kasutatakse lõikelilli ja looduslikku materjali (lõikelilled sisalduvad kursuste maksumuses, looduslik materjal tuleb ise kaasa võtta).

Koolituse teemad:
• lõikelillede ja -taimede nomenklatuur
• lillede nimetused eesti-, vene- ja ladinakeeles
• lõikelillede säilitamine ja toataimede hooldus
• kompositsioon, kontrast ja harmoonia, rütm, asetusviis, rühmitamine, liin, vorm, maht, erinevad tehnikad, värvusõpetus
• oasistehnika, dekoratiivne ja formaal-lineaarne seade
• kimbuspiraal, dekoratiivne kimp ja seade
• käsitleme kimpude ja seadete valmistamist
• pulma- ja leinatööd
• dekoratiivne ja formaal-lineaarne seade
• transparentne seade, vormitöö (teibitud)
• pruudikimp omade vartega, ümar pruudikimp oasises
• tilgakujuline pruudikimp oasises
• matusekimp, pärg
• ruumikujunduse põhitõed
• lauaseade.

Programmis:
– loeng ja praktiline töö
– kursuse lõputöö
– portfoolio
– tunnistus kursuste lõpetamisel

Õpiväljundid: õpilane
– teab tööd lillekaubanduse valdkonnas
– oskab valmistada lilleseadeid
– tunneb taimi ja oskab neid hooldada.
Kursuse lõpetamisel väljastatakse lõpetajatele tunnistus.